Internet to często pierwsze miejsce, w którym szukamy pracy. Sieć daje nam szeroki wachlarz możliwości i bez względu na to, jaką profesję wybierzemy znajdziemy w nim odpowiednie oferty pracy. Zanim jednak zaczniemy szukać pracy w sieci, warto mieć plan działania. Co warto wziąć pod uwagę szukając pracy w internecie?

Po pierwsze, zbuduj odpowiedni profil społecznościowy. Profil na LinkedIn to świetne narzędzie, dzięki któremu możesz zaprezentować swoje doświadczenie i osiągnięcia zawodowe. Aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, zadbaj o zamieszczanie wartościowych wpisów oraz opisywanie różnych projektów, w których brałeś udział. Ponadto ciekawy i wzbudzający zainteresowanie opis profilu może przynieść ci kilka interesujących propozycji. Wówczas także ogłoszeniodawcy będą szukać Ciebie.

Po drugie, znajdź odpowiedni portal ogłoszeniowy. Nie każdy portal będzie odpowiedni dla skutecznego poszukiwania pracy. Przykładowo, jeśli szukasz pracy na stanowisku menedżerskim, to warto skorzystać z bardziej prestiżowych portali typu GoldenLine czy Pracuj.pl. Warto również wypróbować inne portale ogłoszeniowe takie jak Olx, Indeed czy Przypnij.pl, które mogą Cię zaskoczyć liczbą licznych ofert. Szukając pracy na stanowisku kreatywnym koniecznie zajrzyj na portal Flatlogic i Znany Lepiej – wśród nich na pewno znajdziesz interesujące oferty. Warto również korzystać z portali w branży, na przykład jeśli szukasz pracy w IT, to dobrze sprawdzić może ItJob.pl.

Po trzecie, odświeżaj skrzynkę mailową i monitoruj swoje profile na portalach społecznościowych. Czasami rekruterzy skontaktują się bezpośrednio z tobą z ofertami pracy, ponieważ ich dane personalne są już w sieci dostępne publicznie. Wyraźny sygnał, że jesteś gotowy do rozmowy rekrutacyjnej może zmienić Twoje szanse znalezienia zatrudnienia na lepsze.

Dzięki tym praktycznym poradom szybciej i efektywniej znajdziesz pracę w internecie. Przy dobrym planie działania i regularnym odświeżaniu skrzynki mailowej Twoja szansa na sukces na rynku pracy znacząco wzrośnie. Powodzenia w szukaniu pracy!

Powrót do góry
facebook